Doğum teminatı hamilelik süresince gerçekleştirilen rutin kontroller ile ilgili masrafları ve en nihayetinde sabırsızlık ile beklediğiniz “doğum” gününüzde karşılaşacağınız hastane giderlerini karşılayan bir teminattır.Doğum sigortası veya Hamilelik Sigortası olarak ta bilinir.

Bu teminatın detayları sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak tüm sigorta şirketlerinde “normal doğum, sezaryen giderleri, gebelik rutin kontrollerine ait giderler ve gebelik ve doğumun neden olduğu rahatsızlıklara ilişkin giderler (Zorunlu kürtaj, düşük, düşük tehdidi, gebelik kusmaları, doğum sonrası komplikasyonları vb.)” teminat altındadır.

Doğum teminatının içeriği mutlaka çok dikkatli incelenmesi hatta bir sigorta uzmanından danışmanlık alınmalıdır. Böylece ihtiyacınıza uygun olan poliçeyi, teminatı almış olursunuz. Doğum teminatını poliçenize ekletirken ya da doğum teminatlı bir poliçe satın alırken, dikkat edilmesi gereken en önemli şey, bekleme süresinin ne kadar olduğudur. Yani bugün poliçe yaptırdınız, yarın doğum yapayım diyemezsiniz. Her şirkette farklı uygulanan bir bekleme süresi vardır. Bu süre genellikle 1 yıl olmakla birlikte, bazı şirketlerde 5 aya kadar düşebilmektedir.

Dolayısıyla hamilelik planları yapmadan önce mutlaka doğum teminatlı bir poliçeniz olduğuna emin olun! Doğru poliçe için bu süreçte tüm desteğimiz sizinle.

Doğum sigortası ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm konuları 0212 227 1 227 numaralı telefonumuzdan ya da merhaba@sigortafili.com e-posta adresimizden sigorta uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

 Tasasız, rahat ve huzurlu doğumlar.

Doğum Sigortası veya Hamilelik Sigortası Nedir? 4.67/5 (93.33%) 12 votes
buy vardenafil online